Polski rynek motoryzacyjny zmienia się bardzo dynamicznie od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo, że coraz chętniej kupujemy samochody prosto z salonu, lub takie, które nie mają więcej niż 3 lata, to jednak wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się samochody używane od naszych zachodnich sąsiadów, z Niemiec.

Istnieje ogólne przekonanie, że Niemcy dbają o auta, które są zazwyczaj długo serwisowane, a także i nie ma co ukrywać, że jeżdżą na co dzień po lepszych drogach. Chociaż i w Polsce pod tym względem wiele się poprawiło, to jednak wciąż wolimy samochody sprowadzane, bo są chociażby lepiej wyposażone. W Niemczech ceny serwisu i naprawy są zbyt wysokie na to, aby opłacało się je remontować na miejscu.

Pojazdy są sprowadzane i w Polsce naprawiane zazwyczaj bardzo niskim kosztem. Niestety najczęściej nie są to samochody, które mają mniej niż dziesięć lat. Niemcy bowiem podchodzą zupełnie inaczej do posiadanie auta. Wychodzą z założenia, że jest to sprzęt domowy, tak jak każdy inny, np. telewizor czy pralka. Nie ma się więc co oszukiwać, że samochód sprowadzony od naszych zachodnich sąsiadów, będzie bezawaryjny przez wiele lat i zachowywał się tak, jakby wczoraj wyjechał z salonu.

Niemiecka motoryzacja

Rynek przepełniony jest samochodami z Niemiec

Rynek jest przepełniony popularnymi markami niemieckimi i nie tylko. Wystawiając ogłoszenie na portalu motoryzacyjnym możemy przekonać się dopiero, ile jest takich samych lub podobnych ofert i to tylko w naszej najbliższej okolicy. Sprzedaż używanego samochodu na własną rękę trwa już nie kilka dni a nawet i kilka miesięcy. Ostatecznie też zazwyczaj opuszczamy znacznie pierwotną cenę, bo jesteśmy zdesperowani przeciągającą się i przedłużającą wciąż sprzedażą.

Chcąc sprzedać samochód w sposób szybki można skorzystać z oferty Bydgoskiego skupu samochodów używanych. Oczywiście nie otrzymamy takiej kwoty, jak przy sprzedaży na własną rękę. Różnica nie musi być jednak tak duża jak się mogło wydawać. Co najważniejsze, wszystko jesteśmy w stanie załatwić podczas jednego dnia. Nawet wtedy, gdy nasz samochód jest niesprawny, lekko uszkodzony i jest problem z przetransportowaniem go. Dla naszego skupu aut w Bydgoszczy – to żadna przeszkoda! Dysponujemy własną lawetą. Za samochody płacimy gotówką zawsze od ręki. Nie trzeba czekać kilka dni na przelew z banku. Dopełniamy też wszelkich niezbędnych formalności.

Zadzwoń teraz