Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro samochód wygląda dobrze zewnątrz, jest czysty i zadbany to najprawdopodobniej jego stan techniczny jest dobry. Oczywiście nie możemy generalizować i tak może być. Jednak są przypadki, gdy ze względu na złe sprawdzenie auta przed zakupem, w krótkim czasie napotykamy na niespodzianki, które nie są przyjemne.

Nie tylko jednak wady, o których nie wiedzieliśmy mogą przysporzyć nam problemów finansowych, bo jednak każda naprawa czy zakup nowych części może „zaboleć” nasz portfel, to może mieć to także wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Samochód powinien być dokładnie obejrzany jeszcze przed jazdą próbna. W tym celu możemy skorzystać i wynająć mechanika, który pomoże nam sprawdzić dokładnie pojazd. Możemy też zrobić to na własną rękę. Do tego należy się jednak dokładnie przygotować.

Do elementów, na które trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest lakier a także szczeliny. Do sprawdzenia lakieru posłuży nam specjalny miernik. Nie kosztuje on dużo, a okazuje się bardzo przydatny. Dzięki niemu dowiemy się, czy prawdą jest ilość kolizji i miejsca w jakich występowały podawane prze sprzedającego. Tak samo ważny jest pomiar szczelin.

opony samochodowe

Przed zakupem auta sprawdź jego szyby i reflektory

Przed zakupem samochodu używanego powinniśmy zwrócić uwagę także na szyby i reflektory. Samochód opuszczając fabrykę jest wyposażony w szyby i reflektory, na których znajduje się ta sama data. W momencie gdy daty te są różne możemy podejrzewać, że zostały na skutek jakiegoś zdarzenia wymienione. Oczywiście szyba może musiała być wymieniona z powodu zbicia przez np. kamień. Warto jednak o to dopytać.

Kolejnym elementem, który jest istotny przed zakupem jest sprawdzenia kół i opon. Tu ważny jest bieżnik – jego grubość a także i to czy został on zużyty równomiernie, tak samo we wszystkich oponach. Warto zwrócić uwagę na felgi, czy są na nich jakieś odkształcenia.

Istotne jest także to od kogo kupujemy samochód. Jednym z lepszych wyborów jest skup aut Bydgoszcz. Samochody, które się tam znajdują zawsze przed przyjęciem są szczegółowo sprawdzane przez fachowców z branży motoryzacyjnej.

Zadzwoń teraz