Poznaj obowiązki kupującego i skupu podczas transakcji

Sprzedając czy kupując samochód mamy obowiązek spełnić kilka formalności. Sprzedając go do naszego skupu w Bydgoszczy nie musisz się o nic martwić. Wszystko załatwimy za Ciebie! Tym samym unikniesz kolejek oraz zaoszczędzisz czas! Zadowolony KLIENT jest dla nas najważniejszy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, postanowiliśmy wyręczyć sprzedających samochody. Nasz bydgoski skup aut chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy w kilku krokach na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu auta, oraz jakie formalności należy spełnić i gdzie się udać.

e46 BMW

 

  1. Wizyta w Urzędzie Skarbowym

W umowie zawartej między kupującym a sprzedającym zazwyczaj widnieje informacja o tym, że należny podatek pokrywa kupujący. W nielicznych przypadkach, w zależności od ustaleń między stronami umowy, może pojawić się zapis, że podatek pokrywa sprzedający. Podatek wynosi 2% wartości rynkowej kupionego pojazdu. Mamy na to 14 dni. Strony transakcji ustalają wysokość kwoty, jednak Urząd skarbowy sprawdza dane te pod kątem zużycia pojazdu, rocznika, modelu a nawet pod kątem miejsca zamieszkania. Nie każdy jednak jest zobowiązany by zapłacić podatek. Z obowiązku tego wyłączone są osoby nabywające auto na własny użytek, osoby, które kupiły auto, którego wartość rynkowa nie przekracza 1000 zł, osoby niepełnosprawne, oraz Ci, którzy odprowadzają VAT.

  1. Wizyta w Wydziale Komunikacji

Do urzędu musi się zgłosić zarówno osoba sprzedająca pojazd oraz nabywająca go. Osoba, która sprzedała auto zgłasza ten fakt oraz wyrejestrowuje samochód. Od tego momentu nie ponosi już odpowiedzialności za wszelkie szkody. Osoba, która nabyła auto ma aż 30 dni, aby udać się do urzędu i zarejestrować pojazd. Musi zabrać z sobą dokumenty potwierdzające nabycie pojazdu, dowód rejestracyjny, OC oraz dowód osobisty.

  1. Wizyta w zakładzie ubezpieczeń

Osoba, która sprzedała auto, ma obowiązek poinformować o tym fakcie ubezpieczyciela. Ma na to 30 dni. Kupujący musi podjąć decyzję o tym, czy pozostawać w tym zakładzie ubezpieczeń czy przechodzi do innego. W przypadku gdy kupujący chce zmienić ubezpieczyciela, musi dotychczasowemu ubezpieczycielowi złożyć wypowiedzenie umowy. W momencie, gdy kupujący uzna, że chce kontynuować ubezpieczenie samochodu, będzie musiał podpisać nową umowę polisy opiewającą na niego.

Zarówno sprzedaż jak i zakup samochodu związana jest z wymogami, które musimy spełnić. Warto pamiętać, że sprzedając samochód do naszego skupu aut w Bydgoszczy, nie musimy zawracać sobie tym głowy! Jesteśmy firmą, która działa nie tylko w Bydgoszczy, ale także na terenie całego województwa Kujawsko – Pomorskiego. Skupujemy auta bez ważnego OC, używane oraz samochody powypadkowe. Nasz skup, może pochwalić się gronem zadowolonych klientów. Potwierdzeniem tego są liczne rekomendacje, które otrzymujemy zarówno od osób kupujących jak i sprzedających auta.

 

Napisz do nas!

Zadzwoń teraz