fbpx

Prędzej, czy później w życiu każdego kierowcy dochodzi do sytuacji, gdzie musi zrobić aktualny przegląd swojego samochodu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ przegląd musi być wpisany w dowód rejestracyjny samochodu i za jego brak grozi mandat. Przegląd auta należy zrobić raz do roku w stacji kontroli pojazdów Bydgoszcz.

 

Przegląd rejestracyjny – Co musisz o nim wiedzieć?

Na czym polega właściwie przegląd auta w stacji kontroli pojazdów Bydgoszcz? Otóż zacząć należy od tego, że jest to badanie techniczne pojazdu, które mówi nam o zdolności pojazdu do uczestnictwa w ruchu drogowym. Jeśli auto nie przejdzie badania technicznego w stacji diagnostycznej w Bydgoszczy nie może poruszać się po ulicach i uczestniczyć w ruchu. Jest to badanie obowiązkowe i podstawowe. Przegląd należy wykonać raz do roku w dowolnej pobliskiej stacji kontroli pojazdów Bydgoszcz, najlepiej przed upływem terminu ostatniego badania.

Innymi przypadkami, gdzie musimy zrobić badanie techniczne auta, jest sytuacja gdzie auto zostało wyposażone w instalacje LPG, lub jeśli jesteśmy właścicielami nowego auta, musimy wykonać przegląd nie później niż w ciągu trzech lat od zakupu. Badanie techniczne jest obowiązkowe, najlepiej jest się na nie umówić wcześniej z dowolną stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz, lub podjechać i czekać w kolejce. Wiele stacji, jak stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz Fordon przyjmuje kierowców również z marszu. Samo badanie techniczne może potrwać około 20-30 minut, więc trzeba się przygotować i wygospodarować trochę czasu. Jak wygląda badanie techniczne krok po kroku? Otóż stacje kontroli pojazdów Bydgoszcz kontrolę zaczynają od:

 • identyfikacji auta,
 • sprawdzenie dodatkowego wyposażenia, jak na przykład instalacja LPG,
 • oceny stanu technicznego pojazdu,

Identyfikacja auta polega na sprawdzeniu numeru VIN. Diagnosta w stacji kontroli pojazdów Bydgoszcz sprawdza zgodność numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. Oględziny natomiast, to ogólne sprawdzenie stanu technicznego podzespołów w aucie. Ponad to, w skp Bydgoszcz sprawdzane są indywidualnie układy w autach, ponieważ ma to znaczenie dla bezpieczeństwa, sprawdzany jest:

 • układ kierowniczy,
 • hamulce i cały układ hamulcowy,
 • oświetlenie, czyli działanie reflektorów
 • układ wydechowy – wydolność spalin ma znaczenie nie tylko dla środowiska, ale wskazuje również na niektóre awarie,
 • nadwozie,
 • zawieszenie,
 • silnik,
 • stan opon na dany sezon,
 • a także pasy bezpieczeństwa, ABS, gaśnicę i trójkąt.

Te wszystkie rzeczy ma obowiązek sprawdzić diagnosta podczas badania technicznego pojazdu, aby móc go dopuścić na nowo do ruchu drogowego. Dlatego badanie techniczne w skp Bydgoszcz jest tak ważne.

przegląd techniczny

Top3 Stacji diagnostycznych w Bydgoszcz

Jeśli czeka nas niebawem badanie techniczne auta, powinniśmy zacząć się rozglądać za odpowiednią stacją kontroli pojazdów Bydgoszcz. Istnieje kilka stacji polecanych przez klientów, ale również przez firmę AutoDave. W zależności od tego, o jakim osiedlu w Bydgoszczy mówimy, można wyróżnić kilka bardzo dobrych stacji diagnostycznych polecanych przez skup aut Bydgoszcz, oto one:

 • stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz Fordon – jest to jedna z najlepszych w rankingu skp Bydgoszcz. Stacja ta znajduje się na ulicy Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 22, 85-796 Bydgoszcz. Dojazd do stacji jest bardzo łatwy, nie trzeba czekać długo na badanie techniczne, a diagności to doświadczone osoby, które każdy przypadek rozpatrują indywidualnie.
 • stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz Bartodzieje – znajduje się na ulicy Fordońskiej 59, 85-719 Bydgoszcz. Tutaj również możemy spotkać się z miłą i profesjonalną obsługą. Stacja pracuje od 6:00 – 21:00, więc na badanie diagnostyczne można udać się zarówno późnym popołudniem, jak i przed pracą, co jest bardzo wygodne dla niektórych kierowców.
 • stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz os. Leśne – bardzo dobrym miejscem na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu jest również „Modrzewiowa” Stacja Kontroli Pojazdów, która znajduje się właśnie na ulicy Modrzewiowej 3, 85-631 Bydgoszcz. Stacja wyróżnia się również świetnymi opiniami, pracuje tam wielu profesjonalistów, którzy doskonale ocenią stan techniczny naszego pojazdu.

Bydgoszcz nie należy do najmniejszych miast, a więc wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wiele stacji rozmieszczonych jest na różnych ulicach, tak by kierowcy nie musieli fatygować się specjalnie na inne osiedle. Wśród innych stacji diagnostycznych wyróżnić można również stację kontroli pojazdów Bydgoszcz Wojska Polskiego, a także stację kontroli pojazdów Bydgoszcz Nakielska. Wszystkie te wymienione powyżej działają od około godziny 7- 21. Dzięki temu mamy sporo czasu na załatwienie formalności związanych z badaniem technicznym. Stacje te od wielu lat cieszą się dobrą opinią skupu aut Bydgoszcz i pracują z sukcesem dla swoich klientów.

weryfikacja stanu pojazdu

Najlepsza stacja kontroli pojazdów w Fordonie

Prócz stacji kontroli pojazdów Bydgoszcz Inowrocławska i wielu innych wymienionych powyżej, wyróżnić można szczególnie stację kontroli pojazdów Fordon. Stacja diagnostyczna wykonuje przeglądy techniczne wszystkich marek, a także wszystkich typów pojazdów. Najlepsza stacja kontroli pojazdów Fordon specjalizuje się zarówno w motocyklach, jak i samochodach osobowych. Stacja ta jest dostosowana do badań technicznych różnorodnych samochodów. Jest w posiadaniu długiego kanału, a także specjalistycznego sprzętu do badań diagnostycznych.

Stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz Fordon, to miejsce pełne profesjonalistów, którzy w skupieniu, zawsze dokładnie sprawdzą pojazd, a także powiedzą jakie usterki należy naprawić, aby auto było sprawne. Odpowiedzi są zawsze wyczerpujące i uczciwe. Stacja kontroli pojazdów Bydgoszcz Fordon, znajdująca się na ulicy Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 22, to fachowe doradztwo i profesjonalna obsługa.

wymiana oleju

Ile kosztuje przegląd techniczny samochodu w Bydgoszczy?

Przegląd techniczny samochodu w zależności od stacji, ale też od rodzaju pojazdu może kosztować od 50 do 200zł. W tej chwili, cena przeglądu auta osobowego wynosi aktualnie 98 zł i obowiązuje w całym kraju.

Zadzwoń teraz