Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rękawiczki do prowadzenia samochodu były normą, a z akcesorium tego nie rezygnował żaden elegancki kierowca. Dziś moda ta odeszła do przeszłości, choć nadal wiele osób decyduje się na stosowanie rękawiczek samochodowych nie tylko jesienią i zimą. Nic dziwnego, bo rękawiczki do jazdy samochodem to ponadczasowy gadżet, a zarazem praktyczny dodatek, zwiększający komfort i przyczepność, a w konsekwencji również i bezpieczeństwo jazdy. Jeśli chcesz wyglądać stylowo za kierownicą swojego auta, postaw na jakość i komfort w postaci rękawiczek do samochodu.

 

Rękawiczki do jazdy samochodem kiedyś i dziś

Stosowanie rękawic do prowadzenia auta wcale nie jest nowością. Wprost przeciwnie, już od dawna było to wyjątkowo praktyczne uzupełnienie odzieży, które sprawdzało się w trakcie jazdy, niezależnie od warunków atmosferycznych. Warto wspomnieć w tym miejscu, że dawne modele samochodów nie były zadaszone. To właśnie m.in. dlatego rękawiczki do samochodu zyskały tak dużą popularność. Specjalne rękawiczki chroniły przed brudem i chłodem, ale również stanowiły podstawowy gadżet eleganckiego kierowcy.

Z biegiem czasu samochody zyskały zadaszenie, a producenci dołożyli wszelkich starań, by kierownica była wygodna w trzymaniu. Nic dziwnego, że rękawiczki do prowadzenia samochodu zaczęły znikać z rynku jako produkt, który nie budził już dużego zainteresowania. Tego typu gadżety pozostały nadal istotnym elementem sportów motoryzacyjnych, choć oczywiście w tym przypadku zyskały one sportowy charakter i wygląd.

Dziś niewiele jest osób, które stosują specjalistyczne rękawice do jazdy samochodem, choć – jak zauważają pracownicy skup aut Bydgoszcz, tendencja ta zaczyna się zmieniać. Nic dziwnego, bo rękawiczki do samochodu to niezwykle przydatny gadżet, dzięki któremu kierowca zyskuje komfort jazdy, podnosząc jednocześnie jej bezpieczeństwo na znacznie wyższy poziom.

skórzane rękawiczki samochodowe

Czy warto kupić rękawiczki do prowadzenia auta?

Jak już podkreślaliśmy, skórzane rękawiczki do jazdy towarzyszą kierowcom już od czasów pierwszych samochodów. Dziś nie stanowią już one niezbędnego elementu wyposażenia każdego kierowcy, choć modele ze skóry nadal wyglądają niezwykle stylowo, nadając właścicielowi charakteru. Jednak takie rękawice mają nie tylko zdobić kierowcę. Wprost przeciwnie, już od dziesięcioleci mają one również charakter praktyczny.

Dzięki rękawiczkom trzymamy kierownicę pewnie, a ręce nie ześlizgują się z niej, nawet w trakcie szybkiej jazdy. Na rynku motoryzacyjnym nadal spotkać można również klasyki bez zadaszenia, a tego typu rękawice doskonale wpisują się ich styl, chroniąc jednocześnie kierowcę przed podmuchami wiatru, brudem i kurzem z drogi. Skórzane rękawiczki do jazdy samochodem idealnie nadają się także w przypadku osób, zmagających się z potliwością dłoni. Dzięki nim kierownica nie jest śliska, a pot nie utrudnia jej utrzymywania. To również doskonałe rozwiązanie w przypadku długich podróży, zwłaszcza po autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Coraz częściej stosowane są również rękawiczki zimowe do samochodu. To doskonałe rozwiązanie, gdy kierownica jest jeszcze zimna lub w trakcie stania w korku, nasze ręce pozostają długo w bezruchu. Rękawiczki samochodowe męskie i damskie to także coraz częstszy wybór osób, które spędzają znaczną część czasu za kierownicą.

Stylowy kierowca, czyli na które rękawiczki z ofert sklepów warto postawić?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znaleźć można różne modele rękawiczek, zaprojektowanych specjalnie po to, by wykorzystywać je w trakcie jazdy. Stawiając na komfort jazdy, warto sięgnąć więc po najwyższej jakości produkty, wykonane ze skóry np. jagnięcej lub owczej. Takie rękawiczki skórzane zapewnią odpowiednią wentylację, gwarantując jednocześnie wysoki poziom komfortu. Dlatego też warto przeznaczyć na ten zakup nieco więcej gotówki. Jak wiadomo, produkty z tworzyw sztucznych z pewnością nie zapewnią przyjemnych doznań, zwłaszcza w okresie letnich upałów, gdy skóra poci się i potrzebuje odpowiedniej wentylacji.

Wiele osób decyduje się również na klasyczne rękawiczki skórzane bez palców. To dobre rozwiązanie, choć warto pamiętać, by część osłaniająca dłoń była odpowiednich rozmiarów. Zabudowane rękawiczki powinny mieć natomiast otwór, dzięki któremu nasza skóra będzie mogła oddychać. Dla komfortu niezwykle istotny będzie również trafiony rozmiar. Skórzane rękawiczki powinny być bowiem odpowiednio dopasowane, nie mogą one jednak krępować ruchów i utrudniać przepływu krwi.

Wybierając odpowiedni model rękawiczek z oferty sklepów, warto również sprawdzić ich zapięcie. Rzepy będą zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, gdyż mogą rozpinać się w trakcie jazdy. Dlatego też bardziej polecanym rozstrzygnięcie jest zatrzask, dzięki któremu mamy pewność, że nasze rękawiczki pozostaną na dłoniach bez przesuwania się.

rękawiczki do jazdy autem

Ile kosztują rękawiczki do samochodu?

Ceny rękawiczek do jazdy samochodem mogą wahać się nawet w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Swoje modele są w stanie oferować klientom marki takie jak Wittchen czy Trendhim. Najtańsze rękawiczki mogą kosztować niespełna 100 zł, jednak będą one zapinane na rzepy, przez co z pewnością stracą na komforcie i jakości.

Ciekawostką może być fakt, że swoje modele rękawiczek do jazdy samochodem zdecydowały się uszyć takie firmy, jak Ferrari czy Lamborghini, które znane są z pewnością wszystkim fanom motoryzacji. Taki zakup nie będzie jednak tanim rozwiązaniem. Tutaj cena poszczególnych produktów waha się w granicach kilkuset złotych, w zależności od modelu, na który postawimy, choć za najdroższe z nich będziemy musieli zapłacić nawet ok. 1000 zł. Wysokiej jakości rękawiczki do jazdy samochodem zakupić można również w firmie Bentley, gdzie cena będzie nieco niższa.

Poszukując najlepszych cen, warto również skorzystać z promocji, oferowanych przez dobre sklepy, również te internetowe. To szansa, by obniżyć koszty zakupu dobrej jakości produktów, poprawiając jednocześnie swoje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy samochodem.

Zadzwoń teraz