fbpx

Jeszcze jakiś czas temu, uważano, że BMW do rodzaj aut dla niegrzecznych chłopców, ale obecnie wiele modeli tych aut są rodzajem samochodów rodzinnych i luksusowych, szczególnie te w nowoczesnych wersjach. Jednym z kultowych, można powiedzieć wręcz pancernych modeli BMW jest model e46 320d. Samochód ten jest ekonomiczny, szczególnie w dieslu i cechuje go wytrzymałość. Jakie są opinie o BMW e46 320d kierowców o większym i mniejszym doświadczeniu? Jakie są opinie fanów motoryzacji o tym modelu? Dowiedzmy się poniżej.

 

BMW 320d e46 dane techniczne i charakterystyka samochodu.

Można by rzec, że BMW 320d w opinii kierowców, to najbardziej pożądany samochód z serii 3 BMW. To nowoczesny klasyk. Łączy w sobie elementy nowej generacji samochodu, ale jednocześnie cechuje się klasycznym wyglądem tej marki. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli bawarskiej marki na rynku samochodów używanych. Jeśli chodzi o jego charakterystyczne cechy zewnętrzne to posiada:

 • okrągłe i głębokie reflektory,
 • proste nadwozie, idealnie zarysowane,
 • charakterystyczny znaczek BMW z przodu,
 • występowała w dwóch wersjach – sedan i kombi.

Ważną informacją dla osób ceniących sobie wiedzę techniczną, będzie to, że:

 • produkowany był od 1998 r. do 20021r,
 • posiada turbosprężarkowe doładowanie,
 • posiada tarczowe hamulce,
 • dopuszczalne obciążenie dachu wynosi 75kg
 • a minimalna pojemność bagażnika to 440 l.
 • Moc silnika: BMW e46 320d 136km przy 4000 obr./minutę
 • posiada 16 zaworów i 4 cylindry

Osobom, które chcą kupić używane auto, które jest niezawodne, to właśnie BMW e46 320d cieszy się w tej kwestii najlepszymi opiniami. Silnik tego modelu ma dwie wersje benzynową 318 i turbodiesla 330d. Pierwszy to silnik o pojemności 1895ccm i mocy 118KM. Jest to również auto dla osób, które lubią spokojny tryb jazdy i nie są miłośnikami ostrej jazdy. Dużym plusem modelu BMW e46 320d według opinii użytkowników jest niska jego awaryjność, szeroki wybór części zamiennych i koszty napraw. Warto również wspomnieć, że auto rozwija swoją prędkość do 207km/h oraz pojemność zbiornika paliwowego może wynieść około 63l.

bmw e46 320d opinie

BMW e46 320d – opinie użytkowników!

Jeśli chodzi o opinie o BMW e46 320d, to są one bardzo dobre. Auto jak każde używane miewa swoje usterki, ale z reguły uchodzi za niezawodne. Auto z silnikiem diesla jest szczególnie polecane. BMW e46 320d, to świetny samochód do jazdy po mieście, a także sprawdzi się podczas wyjazdów na dłuższe wycieczki. Kupując auto powinniśmy dowiedzieć się o nim jak najwięcej i zastanowić się, czego chcemy od tego samochodu. Czy ma być ono tylko atrakcyjne z zewnątrz, czy ma służyć wiele lat. Auto, takie jak BMW E46 320d, może być również w opinii kierowców autem rodzinnym, ponieważ występuje w wersji kombii i jest bardzo pojemne. Jego bagażnik mieści minimum 440l.

fani BMW

Najczęstsze awarie w modelu 320d e46

Według opinii kierowców BMW z serii 3 to ciekawa propozycja. Modele te można znaleźć również w ofercie skupu aut Bydgoszcz w bardzo dobrym stanie technicznym i atrakcyjnej cenie. Można nią jeździć zarówno dynamicznie, jak i spokojnie po mieście, samotnie i z rodziną. Ale musimy również pamiętać, że podczas eksploatacji auto ma prawo się zużyć i mogą się również zepsuć niektóre części lub elementy zawieszenia. Niestety ewentualne naprawy, mogą być kosztowne o ile się pojawią. W BMW 320 opinie o silniku są bardzo dobre, ale nawet w najlepszym aucie ma prawo dojść do awarii.

Częstymi awariami w BMW e46 może być wadliwe serwo hamulcowe, po jakimś czasie zużywa się i przestaje działać, ale na szczęście ogółem części do BMW e46 jest dużo, są dostępne i nie kosztują całego majątku. Warto zainwestować również w dobre części, najlepiej oryginalne. Nie warto, więc, inwestować w zamienniki. Kolejną wadą może być zepsuty czujnik poduszki powietrznej i awaria klimatyzacji. Poza tym nie spotyka się dużych awarii w modelu e46, ponieważ silnik uchodzi za jeden z najmocniejszych.

Zadzwoń teraz