Podejmując decyzję o sprzedaży samochodu zazwyczaj myślimy, że jesteśmy w stanie zrobić to samemu. Oczywiście w ten sposób możemy uzyskać najlepszą cenę. W pierwszej kolejności przygotowujemy nasz samochód do sprzedaży. Dokładnie go czyścimy polerujemy a następnie robimy najbardziej korzystne zdjęcia. Umieszczamy je na portalach motoryzacyjnych i po krótkim czasie przekonujemy się, że nie jest to tak proste, jak nam się zdawało lub było kilka lat temu.

Współczesny rynek motoryzacyjny jest nasycony autami używanymi. Podobnych ogłoszeń do naszego może być wiele. I tym samym ciężko będzie wyróżnić się na tle pozostałych. Oczywiście po umieszczeniu ogłoszenia będziemy otrzymywać telefony, niektórzy przyjadą wraz ze swoimi mechanikami, by je obejrzeć i negocjować cenę.

Jednak i tak sprzedaż na własną rękę zazwyczaj trwa kilka miesięcy a może i dłużej, kosztuje nas dużo nerwów a także i pieniędzy, które musimy wydawać na wciąż nowe ogłoszenia. Jednymi ze sposobów, by sprzedać samochód szybciej może być oddanie go do komisu lub skupu aut. W Bydgoszczy działa kilka skupów samochodów używanych, które cieszą się dobrymi opiniami.

sprzedaż samochodu

Komis czy skup samochodów – gdzie lepiej i szybciej sprzedać auto?

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu dużym zainteresowaniem cieszyły się komisy. Jednak wszystko w tym przypadku jest uzależnione od popularności takiego miejsca, a ostatecznie okazać się może, że wszystko może trwać tak samo długo, jak byśmy sprzedawali auto na własną rękę.

Drugim rozwiązaniem są skupy samochodów używanych. W Bydgoszczy znajdują się takie, o których możemy powiedzieć, że są tymi lepszymi i te trochę gorsze. W skupach nie musimy czekać. Zazwyczaj cała transakcja nie trwa długo, a co najważniejsze pieniądze dostajemy od ręki. Oczywiście oddając samochód do skupu aut uzyskamy niższą cenę niż, gdybyśmy mieli sprzedać go na własną rękę. Jednak należy wziąć pod uwagę przede wszystkim czas, a także i to, że w dużych skupach cena ta nie musi się znacznie różnić.

Zazwyczaj bydgoskie skupy samochodowe oferują darmową wstępną wycenę, która uzależniona jest od wielu parametrów. Brane pod uwagę są takie dane jak: marka, rocznik, model, przebieg oraz stan techniczny. Następną zaletą skupów samochodowych jest fakt, że nie kupują tylko aut, które są w pełni sprawne. Zazwyczaj mogą być to samochody lekko uszkodzone lub powypadkowe, które nadają się jednak do naprawy i tym samym dalszej eksploatacji.

Jak wybrać dobry skup samochodowy?

Z roku na rok pojawia się coraz więcej skupów samochodowych. Wybór ich jest ogromny. Decydując się na sprzedaż samochodu właśnie w taki sposób, najlepiej jest jednak sprawdzić wcześniej skup. Przede wszystkim ceny jakie mogą zostać nam zaoferowane mogą się znacznie różnic.

Większe skupy z Bydgoszczy monitorują na bieżąco ofertę konkurencji. To właśnie one są w stanie zapłacić więcej. Warto zawsze porównać kilka miejsc, przed podjęciem decyzji. W skupach oferowane są wyceny darmowe samochodów i na tej podstawie już podczas rozmowy telefonicznej możemy przekonać się ile możemy otrzymać za swoje używane auto.

Zadzwoń teraz