Najlepsze auta dostawcze królują w różnorodnych rankingach. Takie listy to doskonałe źródło informacji, dzięki którym zakup samochodu będzie z pewnością udany. Musisz wiedzieć bowiem, że awaria w trasie wiąże się nie tylko ze sporym stresem i opóźnieniami, ale również i ze stratami finansowymi, spowodowanymi mniejszą lub większą usterką. Aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, przygotowaliśmy dla Was ranking samochodów dostawczych, które najrzadziej ulegają awarii.
Volkswagen Crafter (II generacja)
Jeśli chodzi o najlepszy samochod dostawczy, naszą listę otwiera Volkswagen Crafter II generacji. To nie przypadek, bowiem samochód ten to zdecydowanie najmniej awaryjny dostawczak, o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie, prowadząc skup aut Bydgoszcz, gdzie trafiają do nas modele w bardzo dobrym stanie, nawet pomimo intensywnego użytkowania. Pierwszy Volkswagen Crafter zjechał z linii produkcyjnej w 2016 r. Dziś modele te mogą nadal poszczycić się bogatym wyposażeniem i silnikiem 2.0 TDI, choć te niezawodne samochody dostawcze występują również w wersji elektronicznej, cieszącej się stale rosnącą popularnością. Największa bezawaryjność dotyczy tutaj pierwszych modeli. Wraz z biegiem czasu kierowcy zaczęli skarżyć się bowiem na usterki silnika i elektroniki.
Mercedes Sprinter (II i III generacja)
Za najlepszy samochód dostawczy może być również uznany Mercedes Sprinter II i III generacji. Dlaczego należy wziąć go pod uwagę zastanawiając się jaki samochód dostawczy warto kupić? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie te modele uchodzą za jedne z najlepszych w swojej klasie, a ich legendarna niezawodność, niezależnie od poziomu eksploatacji, doceniana jest już od wielu lat. Tzw. Sprintery zyskały popularność przede wszystkim dzięki trwałym jednostkom napędowym, co jest niezwykle istotne w przypadku dużych aut dostawczych. Decydując się na kupno Mercedesa, weź pod uwagę w pierwszej kolejności modele aut z II generacji. W przypadku samochodów z III generacji, awarie pojawiały się bowiem nieco częściej.
Ford Transit (IV generacja)
Podium, jeśli chodzi o najlepsze busy, zamyka natomiast Ford Transit IV, produkowany od 2013 roku. Opiera się on na 2-litrowym silniku diesla o mocy od 105 do 185 KM, będącym autorskim projektem Forda. Takie samochody są nie tylko mniej awaryjne, ale również bardzie ekonomiczne w eksploatacji, co ma niezwykle istotne znaczenie w przypadku samochodów dostawczych. Oprócz tego wymieniony egzemplarz charakteryzuje się również dużą dynamiką pracy, co sprawia, że podróż staje się znacznie bardziej komfortowa. To właśnie dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki bus jest najmniej awaryjny, warto wziąć pod uwagę właśnie Forda, choć jego użytkownicy skarżą się niekiedy na awarie jednostek napędowych i problemy z elektryką.
Volkswagen Amarok (I generacja)
Jeśli nadal poszukujesz odpowiedzi na pytanie jaki dostawczak najmniej awaryjny, koniecznie zwróć uwagę na model Volkswagen Amarok I generacji, bezapelacyjnie należący do grupy najmniej awaryjnych samochodów dostawczych. Samochód ten produkowany był od 2010 do 2022 roku i po dziś dzień uznawany jest za niezawodny pickup. Te mało awaryjne auta produkowane były zarówno z silnikiem benzynowym, jak i z silnikiem diesla. Nasz ranking aut dostawczych nie mógł obejść się bez tego modelu przede wszystkim ze względu na fakt, że najczęściej zgłaszane awarie dotyczyły tutaj przepalających się żarówek. Niektórzy kierowcy zauważali również problem ze skrzynią biegów czy problemy z układem hamulcowym, choć nie były to wyjątkowo częste przypadki.
Renault Master (III generacja)
Nasz ranking busów nie może obejść się również bez marki Renault. Jej godnym przedstawicielem będzie z pewnością Renault Master III generacji, produkowany od 2010 r. To właśnie ten model zyskał sobie największą popularność wśród polskich kierowców, których celem był wybór najmniej awaryjnego samochodu dostawczego. Dotyczy to również wersji elektrycznej E-Tech electric, która w naszym kraju zdobyła sobie także całe grono zwolenników. Tym samym, jeśli chodzi o to, jaki bus osobowy jest najmniej awaryjny, Renault Master III może być godnym rozważenia wariantem. Wśród jego największych wad wymienia się m.in. cienką blachę, haczącą skrzynię biegów i powtarzające się awarie układu wtryskowego. Pomimo to liczba sprzedanych egzemplarzy danego modelu wskazuje na sporą popularność propozycji od Renault.
Volkswagen Transporter (T6)
Na rynku dostępne są różne samochody osobowo dostawcze ranking zamyka jednak Volkswagen Transporter (T6). Produkowany od 2015 roku dostawczak nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnych przedsiębiorców, jak i w firmach o znacznie większym zasięgu. To nie przypadek, bowiem pojazd ten stanowi niemalże idealną odpowiedź na pytanie: jaki dostawczak najmniej awaryjny. Volkswagen Transporter produkowany był z silnikiem diesla, również z napędem na cztery koła, co zwiększało nie tylko niezawodność samochodów, ale również i ich funkcjonalność.